Esenciální látky pro Vaše zdraví

esenciální látky pro Vaše zdraví

Časté dotazy

Afrodisiaka, erektivní / erektilní dysfunkce, předčasná ejakulace

 

1. Co jsou afrodisiaka?

Afrodisiaka dostala svůj název dle antické bohyně lásky Afrodité a jejich užívání je známé již od starověku.
Afrodisiakum je přírodní či syntetický prostředek pro povzbuzení sexuálního vzrušení a libida u muže i ženy, který často působí i na zlepšení fyziologické funkce pohlavního ústrojí (u mužů slouží např. jako léčba erektivní disfunkce/erektilní dysfunkce či předčasné ejakulace), tedy i na celkové zlepšení pohlavního styku.
Dnes nějčastěji užívaná afrodisiaka seženeme ve formě tablet či kapek pro vnitřní užití. Některá afrodisiaka mohou být i ve formě masti, která se nanáší přímo na intimní místa.

2. Mým problémem je předčasná ejakulace. Co dělat?

Předčasná ejakulace neboli předčasný výron semene je další velmi častou sexuální poruchou u mužů. Předčasná ejakulace je definována jako neschopnost oddálení ejakulace, tedy neschopnost muže dostatečně ovládat ejakulaci tak, aby při pohlavním styku dosáhli oba partneři uspokojení.
Pro předcházení předčasné ejakulaci a oddálení ejakulace je třeba nejen omezit stres, ale i zmnožit počet pohlavních styků. Podporou mohou být opět některá afrodisiaka, která nejenže zlepší erekci, ale také sníží citlivost penisu.  Díky tomu dojde k celkovému prodloužení erekce a tedy i zlepšení pohlavního styku.

3. Co dělat pro oddálení ejakulace?

Nepřipadá Vám pohlavní styk tak dlouhý, jak byste si Vy nebo Vaše partnerka představovali? Nevěšte hlavu, existují snadné metody, jak oddálit ejakulaci a tím pohlavní styk prodloužit.
Pro oddálení ejakulace lze pořídit řadu chladivých gelů a sprejů, které se nanáší přímo na penis. Nevýhodou však je, že jejich aplikace před pohlavním stykem je v romantické chvilce poměrně rušivá.
Oblíbeným prostředkem jsou také různá syntetická afrodisiaka, z nichž ta nejúčinnější jsou pouze na předpis lékaře. Výbornou alternativou jsou však volně prodejná přírodní afrodisiaka, která sice nemají tak silný účinek, ale na druhou stranu u nich nehrozí nebezpečné vedlejší účinky.

4. Co je to erektilní dysfunkce / erektivní disfunkce?

Dříve byly poruchy erekce nazývány impotencí. Dnes se však tento termín považuje spíše za hanlivé označení a proto dáváme přednost termínu erektilní dysfunkce. Tento termín popisuje neschopnost muže udržet dostatečně kvalitní erekci tak, aby mohl být uskutěčněn pohlavní styk.
Nejedná se však o jednorázové či krátkodobé selhání erekce. Při erektilní dysfunkci se jedná o minimálně šesti měsíční problémy dosáhnout erekce či ji udržet tak, aby mohl  být uskutečněn pohlavní styk.
Zjistit, zda netrpíte částečnou poruchou erekce (erektilní dysfunkcí) můžete v mezinárodním dotazníku sexuálního zdraví muže».

5. Jaká je léčba erektilní dysfunkce / erektivní disfunkce?

Erektivní dysfunkce je dlouhodobá porucha erekce u mužů, která může mít řadu příčin, které mívají vliv na kvalitu erekce souběžně.
Při dlouhodobých problémech s erekcí doporučujeme poradit se s odborníkem a zahájit komplexní léčbu, která ovlivňuje biologickou, psychologickou i sociální stránku zdraví. Mezi nejdoporučovanější přístupy patří zejména změna životního stylu, užívání přírodních doplňků stravy a samozřejmě psychoterapie.
Dalšími metodami, které se pro léčbu této poruchy indikují mohou být např. léky na předpis, vakuové pumpy či chirurgický zákrok.

6. Mám problémy s erekcí. Co dělat?

Problémy s erekcí, tak nazývá řada mužů jednu z nejčastějších poruch mužské sexuální funkce. Odborně ji však nazýváme “erektilní dysfunkce” (někdy také nesprávně “erektivní disfunkce”).
Počínající problémy s erekcí je dobré řešit především úpravou životního stylu a snahou o snížení stresu. Velmi oblíbenou podpůrnou metodou, jak problémům s erekcí předcházet, je i užívání přírodních afrodisiak, která blahodárně působí na zlepšení potence u mužů.
Více informací naleznete v článku poruchy erekce ».

7. Jaká existují přírodní afrodisiaka?

Působení přírodních afrodiziak je známé již mnoho staletí. U řady starých kultur a národností najdeme nejrůznější rady pro zlepšení sexuálního apetitu a pohlavního styku. Především ve starověku a středověku byly používány různé, často jedovaté rostliny, ze kterých se připravovaly nápoje lásky.
Za slabá přírodní afrodisiaka se dají považovat i některé běžné potraviny jako je např. rajské jablíčko, celer, med či datle. Prokázaný afrodisiakální účinek známe však u bylin jako je žen-šen, kustovnice čínská či jasmín.

8. Jaké jsou výhody oddálení orgasmu?

V manželství či jakémkoli jiném partnerském svazku je sexuální stránka života jednou z nejdůležitějších. A právě proto je jednou z nejdůležitějších výhod oddálení orgasmu u muže celkové zkvalitnění Vašeho partnerského života. Prodloužením pohlavního styku a zkvalitněním Vašeho sexuálního života můžete vnést do vztahu více harmonie a pohody.
Mnoho mužů bádá nad tím, jak učinit ženu šťastnou. I toto může být jedna z cest.

9. Co dělat pro prodloužení pohlavního styku?

Existuje řada babských rad, jak prodloužit pohlavní styk. Velmi často se doporučuje při pohlavním styku myslet na něco neutrálního až nepříjemného. Další častou radou je zmnožení pohlavních styků či masturbace přímo před očekávaným sexuálním stykem.  Oblíbeným způsobem je však i tzv. stiskávací metoda či užívání afrodisiak na přírodní bázi.

10. Co dělat pro zlepšení potence?

Pro zlepšení potence jsou velmi populární léky, které jsou k dostání pouze na předpis. Tyto prostředky však bývají  náročné pro lidský organismus a mívají časté nežádoucí účinky. Doporučit můžeme buď změnu stravy a životního stylu, či zlepšení potence formou užití přírodního afrodisiaka před pohlavním stykem. Přírodní afrodisiaka jsou k dostání bez předpisu v každé lékárně či  internetovém obchodě.

11. Co dělat pro zlepšení pohlavního styku?

Zlepšení pohlavního života nemusí být jen o pohlavním styku. Existuje řada způsobů, jak partnerku uspokojit i jinak. Kvalitní pohlavní styk je však nedílnou součástí sexuálního života. O způsobu zlepšení potence a tedy i pohlavního styku čtěte o otázku výše.

12. Jaká je obvyklá velikosti penisu?

Velikost penisu je pro muže často velice podstatná a to i přesto, že většina žen tvrdí, že na velikosti penisu nezáleží.  Rozměry penisu se měří od jeho kořene jak v ochablém stavu, tak ve stavu při plném ztopoření.
Průměrná velikost penisu v ochablém stavu se pohybuje okolo 7 cm na délku a 2,6 cm na šířku. Při erekci se penis prodlouží na 12-15 cm a rozšíří na 3-4 cm v průměru.  Každý muž má však penis zcela jiný a všechny se od sebe liší nejen délkou a tloušťkou, ale také úhlem při ztopoření.
Více informací naleznete v článku velikosti penisu».

13. Jak zvětšit penis?

Přestože velikost penisu automaticky neznamená kvalitní sexuální zážitek, mnoho mužů se zajímá o to, zdali jde penis zvětšit.
Penis v dnešní době lze operativně prodloužit. V obvodu však  zvětšit nelze. A právě mnohem více než délka penisu, je důležitý jeho průměr při ztopoření.

14. Jak prodloužit penis?

Pokud je muž s délkou svého penisu nespokojen, existuje zde možnost jeho prodloužení formou chirurgického zákroku. I přesto, že jde podle sexuologů spíše psychickou záležitost, mnoho mužů tuto operaci podstupuje a platí za ni desetitisíce korun.
Zákrok se provádí naříznutím kůže v podbřišku a  následném vytahováním erekčních tělísek ven z těla. Touto operací lze docílit prodloužení penisu o 1-2 cm. Rizika operativního prodloužení penisu však mohou být vyšší, než jeho předpokládaný přínos. Rozmyslete se, zda opravdu potřebujete prodloužit Váš penis.